Друзі, ми продовжуємо працювати! А також підтримувати наші Збройні Сили! Все буде Україна!

Багато шанувальників барбекю по праву вважають осінь ідеальним часом року для того, щоб провести відпочинок біля вогнища та поїдання смачних страв на грилі. Жовто-червоне листя під ногами, немає виснажливої спеки, а укутавшись у плед від осінньої прохолоди можна відчути особливий затишок.

Вибір місця для барбекю

Є декілька варіантів як організувати барбекю біля гриля: на природі або у дворі. Вибратися в осінній ліс - це особлива естетика, але дача або приватне подвір'я з верандою можуть потішити затишком. При цьому дуже важливо враховувати всі фактори, щоб відпочинок не обернувся неприємностями або просто не був зіпсований. На що потрібно звернути увагу, вибираючи місце, де відбуватиметься смаження м'яса, риби або овочів:

  • якщо поруч із обраною територією є споруди з природних матеріалів, дерева або кущі, необхідно дотримуватись усіх норм безпеки
  • намагайтеся розмістити мангал або гриль подалі від будинків, де живуть люди, щоб дим не заходив у приміщення через вікна
  • бажано, щоб поряд було джерело подачі води - кран, колодязь, колонка або озеро
  • знайдіть місце, захищене від вітру, щоб вугілля не розгоралося надто швидко

Окрім іншого, орієнтуйтеся на візуальне сприйняття місцевості, щоб ви могли насолодитися природою та процесом смаження м'яса.

Осіннє барбекю

На чому смажити: мангал чи гриль

Для багатьох поколінь приготування м'яса на грилі асоціюється з мангалом. Економічний і простий пристрій, є розбірні варіанти, які можна перевозити або важкі ковані моделі. Їх встановлюють у дворі будинків раз і назавжди. Принцип роботи мангалу є максимально простим, але вимагає деякої майстерності від того, хто взявся готувати барбекю.

Мангал можна встановити біля будь-якої альтанки, на галявині у лісі або на території будинку. Однак, восени погода може зіпсуватися дуже несподівано, а в дощ жар має властивість згасати і нічого приготувати не вдасться. Занести мангал до приміщення не можна. Також для цього пристрою потрібно наколоти дрова або купити вугілля, а регулювати температуру неможливо.

Інший варіант – це гриль. Вони бувають різних видів і можна підібрати найоптимальніший варіант під ваші запити.

  1. Вугільний гриль. Він багато в чому схожий на мангал - у нього засипають вугілля і можна смажити барбекю на ґратах. Одним з найбільш типових представників вугільних грилів є гриль - Napoleon PRO CART купити, який можна на нашому сайті. При цьому така модель завжди має кришку, а змінювати температуру можна за допомогою спеціального клапана. Він підвищує піддув і підвищує температуру всередині гриля.
  2. Смокер або вугільний гриль-коптильню. За формою цей пристрій більше схожий на бочку, що дуже легко зрозуміти, подивившись, наприклад, на гриль Oklahoma Joe's Longhorn. Крім звичайного способу смаження, у ньому можна організувати гаряче чи холодне копчення. Приємний бонус для гриля.
  3. Керамічний вугільний гриль або камадо. Перевага такого гриля у матеріалі, з якого він виготовлений. Кераміка добре справляється зі збереженням соку, свіжістю продуктів і не допускає пересушування в процесі приготування. У холодні пори року він не втрачає температуру.
  4. Газові грилі. Раніше такі агрегати використовували лише ресторатори у своїх закладах. Зараз його переваги відчули й любителі завдяки своїм габаритам, що популяризувало їх у всьому світі. Так, популярною моделлю даного типу грилів є Enders Monroe Pro 3 SIK Turbo, який дозволяє готувати одночасно більше їжі, ніж інші типи грилів. Газовий гриль можна встановити в приміщенні, він ідеально контролює температуру в процесі приготування і швидко розігрівається до потрібної температури.
  5. Дров'яний гриль. Типовий вуличний варіант, на кшталт мангалу, де потрібні дрова. Ідеальне рішення для шанувальників класики. Дрова, безперечно, дають унікальний аромат і смак страв.

Вибір майданчика

Будування споруду стаціонарної печі для гриля, напевно, не входить у ваші плани на осінній вечір. Барбекю можна влаштувати у будь-якому зручному місці, яке відповідає всім запитам. Наприклад:

  • відкрите небо
  • готова споруда - тераса, альтанка, веранда або патіо
  • під дахом, якщо у вас безпечний для цього гриль

Завжди можна організувати зону для постійних зустрічей біля гриля — закласти фундамент та побудувати веранду або вбудувати гриль у літню кухню. Розраховуйте місце не тільки для приготування під накриттям, але й територію для комфортного розміщення гостей. Продумайте, де краще встановити стіл та стільці, щоб дим до них не долітав. Запасіться пледами, посудом та гарячими напоями, щоб ваше осіннє барбекю пройшло ідеально.